Filmoteka

 
Podziemny krąg

Tytuł oryginalny:

Fight Club

Reżyser:

David Fincher

Obsada:

Brad Pitt
Edward Norton
Helena Bonham Carter
Meat Loaf
Jared Leto

Gatunek:

Thriller

Rok produkcji:

1999

Czas trwania:

135 minut

Dozwolony od lat:

15

Kraj produkcji:

USA

Dystrybutor:

Syrena

Podziemny krąg

Średnia ocena:

0/5

Opis:

Bezimienny narrator (Edward Norton) od pół roku cierpi na bezsenność. Lekarz odmawia przepisania mu lekarstw i w zamian sugeruje, by wybrał się na spotkanie grupy wspierającej mężczyzn chorych na raka jąder, co pozwoli mu nabrać dystansu do własnych cierpień. Narrator bierze sobie jego radę do serca i wkrótce uzależnia się od codziennych spotkań w coraz to innych grupach wsparcia.
Podczas jednego ze spotkań narrator spotyka intrygującą i bezczelnie pewną siebie Marlę Singer (Helena Bonham Carter), która spotkania z chorymi na raka traktuje jako najtańszą formę rozrywki. "Tańsze to niż bilet do kina, no i dają darmową kawę" - oświadcza beztrosko.
Wkrótce los styka narratora z enigmatycznym Tylerem Durdenem (Brad Pitt), który żyje z wyrobu i sprzedaży mydła. Tyler uważa się za anarchistę, dorabia jako operator w kinie, wklejając do kopii filmów familijnych pornograficzne ujęcia i jako kelner sabotując posiłki w restauracjach.
Kiedy mieszkanie narratora zostaje kompletnie zniszczone w wyniku tajemniczego wybuchu, Tyler oferuje mu gościnę. Spotykają się w barze, piją na umór i dla zabawy wszczynają bójkę na gołe pięści, która nieoczekiwanie przynosi im ogromną satysfakcję... Narrator wprowadza się do doszczętnie zdewastowanej, przeznaczonej do rozbiórki rezydencji w skażonej okolicy, którą Tyler nazywa domem. Wkrótce dołącza do nich Marla, która zaczyna romansować z Tylerem na oczach zazdrosnego narratora. Celem ich życia stają się cotygodniowe walki na pięści, które przyciągają coraz to nowych zwolenników. Wkrótce zainicjowany przez nich "Podziemny krąg" rośnie w siłę i obejmuje swym zasięgiem cały kraj, a jego członkowie wyżywają się w kolejnych aktach anarchii, wandalizmu i terroryzmu zagrażającym porządkowi publicznemu. Wszystko uchodzi im bezkarnie, do czasu, gdy Tyler ogłasza, że przygotowuje "Projekt Chaos", który uwieńczy działalność "Podziemnego kręgu", a wkrótce potem znika w tajemniczych okolicznościach...


Nie znaleziono żadnej pozycji repertuaru dla tego obiektu
Ocena filmu (max: 5 pkt):

 

(0/5)  Głosów: 0

Dodaj opinię
Twój podpis
Treść:
Twoja ocena:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 Warto zobaczyć

Sprawdź aktualny repertuar kin

 Konkursy

Chwilowo brak konkursów

 Dzisiaj w kinach: czwartek, 11.08.2022 r.

 Ostatnio dodane

 Promocje kin

 Kontakt

Rzeszowski Portal Informacyjny resinet.pl

tel.  017 85 06 396
fax. 017 85 06 397

e-mail: kina@resinet.pl

Tutaj znajdziesz nasze pełne dane kontaktowe.