Filmoteka

 
Potwory i spółka

Tytuł oryginalny:

Monsters, Inc.

Reżyser:

Peter Docter, David Silverman

Obsada:

--

Gatunek:

Animowany

Rok produkcji:

2001

Czas trwania:

92 minut

Kraj produkcji:

USA

Dystrybutor:

Syrena Entertainment Group

Potwory i spółka

Średnia ocena:

0/5

Opis:

Od wieków dzieci całego świata wiedzą, że nocą w ciemnych zakamarkach ich pokojów kryją się potwory. Gdy tylko rodzice ucałują je na dobranoc i zgaszą światło, potwory budzą się do życia i zaczynają straszyć. Dzieci nie zdają sobie jednak sprawy, że potwory nie chcą zrobić im krzywdy - po prostu wykonują swoją pracę...
Monstropolis jest domem dla całej menażerii niesamowitych potworów, które czerpią energię życiową z ludzkich krzyków. W centrum miasta mieści się fabryka "Potwory i spółka". Co noc wyruszają z niej elitarne oddziały potworów, które wkraczają do świata ludzi, by straszyć dzieci i kolekcjonować ich krzyki. Zadanie o tyle trudniejsze, iż potwory wierzą, że dzieci są toksyczne i bezpośredni kontakt z nimi może być fatalny w skutkach. Prezes firmy, pan Moczyknur zdaje sobie sprawę, że fabryka stoi w obliczu kryzysu, bo dzieci nie jest już tak łatwo przestraszyć jak kiedyś.
Najważniejszym potworem w całej fabryce jest James P. Sullivan, zwany Sulley, wysoki na prawie dwa i pół metra niebiesko-zielony stwór z rogami i fioletowymi cętkami. Jego asystentem jest jednooki, cytrynowo-zielony potwór o nazwisku Mike Wazowski, z którym przyjaźni się i dzieli pokój.
Potwory wiodą beztroskie życie. Sullivan jest mistrzem w swoim fachu, a jego jedynym konkurentem jest przypominający kameleona Randal, któremu marzy się równie wielka kariera. Mike zabiega o względy Celinki, recepcjonistki w fabryce potworów, która wydaje się odwzajemniać jego uczucia.
Pewnej nocy Sullivan zostaje w pracy po godzinach i odkrywa niedomknięte drzwi do świata ludzi. Kierowany ciekawością otwiera je i ku swemu przerażeniu wpuszcza do fabryki małą dziewczynkę, którą chcąc nie chcąc musi się zaopiekować. Sullivan i Mike nadają jej imię Bu i zabierają ją do swego domu. Mają nadzieję, że zyskawszy na czasie w spokoju opracują plan akcji ratunkowej.
Następnego dnia przebierają Bu za potwora i zabierają ją do fabryki. Liczą, że uda im się odnaleźć zagubione drzwi i bezpiecznie odesłać dziewczynkę do domu, zanim ktokolwiek z Monstropolis odkryje jej obecność. Nie przypuszczają nawet, że trafią na trop niesamowitego spisku, który może zagrozić istnieniu całego ich świata...


Nie znaleziono żadnej pozycji repertuaru dla tego obiektu
Ocena filmu (max: 5 pkt):

 

(0/5)  Głosów: 0

Dodaj opinię
Twój podpis
Treść:
Twoja ocena:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 Warto zobaczyć

Sprawdź aktualny repertuar kin

 Konkursy

Chwilowo brak konkursów

 Dzisiaj w kinach: sroda, 17.08.2022 r.

 Ostatnio dodane

 Promocje kin

 Kontakt

Rzeszowski Portal Informacyjny resinet.pl

tel.  017 85 06 396
fax. 017 85 06 397

e-mail: kina@resinet.pl

Tutaj znajdziesz nasze pełne dane kontaktowe.